HİZMET SÖZLEŞMESİ

 

HİZMET SÖZLEŞMESİ (Rezervasyon/ Konaklama Mesafeli Satış Sözleşmesi)
 
 
1-TARAFLAR İş bu sözleşme tarafları ; 2 sokak no:130 ALSA TATİL KÖYÜ Melenağzı Köyü Akçakoca/Düzce adresine yerleşik 0380 628 64 44 telefon numaralı ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresli ALSA TATİL KÖYÜ A.Ş. (OTEL adı) diğer taraf ise sistemi kullanarak ya da yüz yüze rezervasyon yapan , tüm kişisel bilgileri girmek ve onaylamak suretiyle aşağıdaki şartları peşinen kabul eden ismi ve ya bilgisayar IP nosu rezervasyon formunda T.C. numarası bulunan/müşteri kullanıcı (bundan böyle müşteri olarak anılacaktır ) arasında imza/onaylama altına alınan taraflardır.
 
2-REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI Müşteri bu sözleşmede bahsi geçen hizmetin nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli, fiyatların geçerlilik tarihi ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve satış ofislerinde ,elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmeti alan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler) bu sözleşmeyi okuyup kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Hesabımıza yatırılan, bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile "tek çekim veya taksitli", veya Peşin Olarak, veya Mail Order ile veya vb.) ödeme yaptığınız andan itibaren, odaya giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, Müşteri, otele giriş yapmadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. a yukarıda belirtilen e mail adresine yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.
Müşterinin iptal koşulları aşağıdaki gibidir ;
a) Rezervasyon için gönderilen kaporanın kesinlikle iadesi yoktur.
b) Otele giriş tarihinden önceki 30. güne kadar olursa, müşteri, toplam seyahat bedelinin %30 unu ödemek zorundadır.
c)Otele giriş tarihinden önceki 29.gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.
Eğer rezervasyon iptali otele giriş tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya otele giriş yapmaz iseniz ve otelde hiç konaklama olmaz iseniz ödemiş olduğunuz toplam otel ücreti müşteriye iade edilmez. Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde,ALSA TATİL KÖYÜ ne , söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu odaya başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.
Rezervasyonda belirtilen tüm hizmetler dahildir. Belirtilememiş hizmetler ve otelden alınacak ekstra ürün ve hizmetler ayrı ücrete tabidir. Bu ekstralar otel çıkışında ödenir.
Müşteri rezervasyon yaptığı tarihler arasında konaklama yapacaktır. Müşteri konaklama süresini uzatmak isterse çıkış tarihinden en az 1 gün önce bildirecek ve güncel fiyatlar üzerinden ödemesini yapacaktır.
İş bu sözleşmede belirtilen otel rezervasyonu tarihleri arasında, başlangıcında , öncesinde meydana gelebilecek doğal afetler toplumsal olaylar, uluslararası ilişkiler , teknik arızalar , grev ve protesto gibi sebeplerle otelin hizmetinin eksik olması veya hizmet verememesi durumunda tesis sorumlu değildir.
 
3-GENEL HÜKÜMLER Aksi belirtilmedikçe müşterinin otele giriş saati 14:00'dır. Otelden çıkış saati en son saat 11:00'dır. Otele girişte kimlik ve yaş kontrolü yapılmaktadır. Otel tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda ücretsiz veya indirimli konaklayacak olan çocukların rezervasyon sırasında beyan edilen özelliklerinin(yaş gibi) doğru olmadığının anlaşılması halinde, Rezervasyon Sahibi, bu çocuklar için de derhal ve tamamen ödeme yapacak ve her turlu tazminde bulunacaktır.
Otelin açık izni olmadıkça müşteri otele hayvan getiremez. İzin halinde hayvanlar ortak mekanlara özellikle yemek salonlarına sokulamaz . Hayvanların yol açacağı tüm sorunlardan müşteri sorumludur. Otele getirilen hayvanlar için ücret alınır .
Müşteri, 18 yaşından küçük çocuklarının sorumluluklarına havi olup ; çocukların tek başına girmesi tehlikeli alanlar da ( havuz v.b.) aile üyeleri tarafından tek bırakılması durumunda kaza , yaralanma ve ya ölüm durumlarında otelimizin hiçbir sorumluluğu bulunmadığını kabul eder.
Otelci müşterinin eşyasının yok olmasından ve bozulmasından sorumlu değildir. Para mücevher kıymetli evrak v.b. değerli eşyaları saklamak otel sorumluluğunda değildir. Otelci müşterinin otelin garaj ve ya parkına koyduğu otomobil vb. vasıtaların hasar görmesinden sorumlu değildir.
Müşteri diğer tüketicilerin ve 3. Kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, onları rahatsız edecek davranışlarda bulunmayacağını, aksi halde otelden çıkarılacağını, bu nedenle de otelden herhangi bir hak ve talepte bulunamayacağını kabul eder.
Müşteri mevcut yasa , tüzük ve yönetmeliklere ve otel kurallarına uymayı taahhüt eder. Müşteri kendisi beraberindekiler ve ya konukları ya da sorumluluğu altındaki kişilerin otele ya da otelde konaklayan diğer müşterilere verdiği hasar ve zarardan tam sorumludur.
 
4-YETKİLİ MAHKEME: İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğan ihtilafların çözümünde DÜZCE Tüketici Mahkemeleri ve Hakem Heyetleri yetkilidir.
TÜKETİCİ işbu 2 sayfa 4 maddelik sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. Müşteri bu otel rezervasyonu sözleşmesini, call center aracılığı, mail order, sanal pos, havale veya eft ile alarak her hangi bir sebepten dolayı imzalamamış olsa dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog, internet sitesi veya ilanlar ile öğrenmiş olup, bu otel/tur rezervasyonu sözleşmesini bu sözleşmedeki yazılı şartlarda almayı taahhüt etmişlerdir.

Hava Durumu

AKCAKOCA

DUZCE
DUZCE